8 listopada  w piątkowe popołudnie, biblioteka świętowała 11 Listopada Święto Niepodległości. 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyszła uczcić grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Chata Skrzata"
w Węgrzcach
pod opieką wychowawczyń Pani  Iwony Fluder - Węgrzyn i Pani Magdaleny  Modrzeckiej.

8 listopada  w piątkowe popołudnie, biblioteka świętowała 11 Listopada Święto Niepodległości. 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyszła uczcić grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Chata Skrzata" w Węgrzcach pod opieką wychowawczyń Pani  Iwony Fluder - Węgrzyn i Pani Magdaleny  Modrzeckiej.

Przedszkolaki  były zachwycone dekoracją biblioteki, wszędzie biel    i czerwień. "To na cześć  Józefa Piłsudskiego, Tego Pana na portrecie"- chwaliły się wiedzą od rodziców. Słuchały uważnie o barwach narodowych, godle i hymnie państwowym.  Wspólnie  recytowały wiersz Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś?  Polak mały..." . Rebusy i zagadki na temat Ojczyzny bardzo się podobały - niektórych pytań nie trzeba było czytać do końca, by uzyskać odpowiedź. "Łatwizna"-  stwierdzały z dumą.    Dzieci były bardzo dobrze przygotowane do zajęć z wychowania patriotycznego. Następnie wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz dowiedziały się o Małej Ojczyźnie. Przy dźwiękach piosenek patriotycznych, wykonały z bibuły kwiaty w barwach narodowych,  machając nimi, ruszyły korowodem  w około biblioteki. Na zakończenie spotkania, uśmiechnięte dzieci, ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

AG