„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem”. Kornel Makuszyński

Biblioteka Publiczna w Zielonkach oraz Biblioteka w Węgrzcach w dniu 10 maja 2013 roku zorganizowały w  spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Bohaterka spotkania zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni", bajka pisana wierszem i własnoręcznie ilustrowana przez autorkę. Napisała także m.in. "Moje ulubione dobranocki", "365 bajek na dobranoc”, „Antek i stara jabłonka”, ”Zosia i fiołkowy kapelusz”

W roku 2007 Edyta Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację Cała Polska czyta Dzieciom.

Książki jej są pełne miłości i przyjaźni, radości i przygody. Rozwijają wyobraźnię dziecka i jednocześnie przedstawiają na przykładach najważniejsze cele wychowawcze.

W Zielonkach w spotkaniu uczestniczyli uczniowie z oddziału zerowego z ZS w Zielonkach, a w Węgrzcach  pięciolatki i sześciolatki z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

Autorka zaprezentowała się w specjalnie przygotowanym baśniowym stroju. Swoje wystąpienie zaczęła opowiadając o swoich przygodach z dzieciństwa, będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze oraz fragmenty książek.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje rysunek, książka, a na zakończenie spotkania zaśpiewać piosenkę pt. ”Mądra Rzeka” , której autorką jest również Pani Edyta Zarębska. Uczestnicy spotkania szybko nawiązali przyjazne relacje z bajkopisarską, dzięki czemu spotkanie upłynęło w miłej magicznej atmosferze. Oprócz niesamowitych wspomnień i wrażeń wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowanki i autograf od autorki.

Fotogaleria ze spotkania z Zielonek:

Wszystkich zainteresowanych twórczością Edyty Zarębskiej odsyłamy na stronę: http://www.babciagrunia.pl

Tam również znajduje się jej najnowsza piosenka p.t. "Mądra rzeka": http://www.babciagrunia.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=11&Itemid=60