15 maja, o godzinie 18.00, w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyło się spotkanie z pasjonatami podróży, Państwem Laurą i Zdzisławem Dec. Podróżują Oni po różnych państwach całego świata, robiąc piękne zdjęcia i uwieczniając tym samym swoje wrażenia z przebytych podróży. Wczoraj podczas kolejnego spotkania koła fotograficznego, prowadzonego przez P. Ryszarda Cabałę, Państwo Dec prezentowali zdjęcia ze swojej podróży m. in. do Ameryki Południowej. Na spotkanie przyszło bardzo dużo dorosłych, ale nie zabrakło także dzieci, i chociaż nie wszystkie były zaciekawione tematyką omawianego spotkania, znaleźli się również mali zainteresowani.

Był to jednocześnie ostatni dzień Tygodnia Bibliotek, który zakończył się bardzo owocnie, gdyż na spotkaniu o podróżnikach z zamiłowania i pasji było obecnych 21 osób dorosłych i 6 dzieci. Na zakończenie spotkania Państwo Dec odpowiadali na pytania i zostali pożegnani brawami, świadczącymi o tym, że wszystkim obecnym na prezentacji zdjęć z licznych podróży młodych podróżników, taki rodzaj spędzania czasu bardzo się podoba i może skorzystają kiedyś z okazji i odbędą chociaż raz w życiu podobną podróż, z której przywiozą mnóstwo pięknych zdjęć. Mamy również nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie z Państwem Laurą i Zdzisławem w naszej bibliotece.