W dniu 11 maja 2012 roku Biblioteka Publiczna w Przybysławicach gościła p. Annę Baran podczas spotkania „Wszystko jest poezją”. Pani Anna to mieszkanka Grębynic, która aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich oraz  w Kole Miłośników Kultury. Napisała m.in. scenariusz Jasełek, które wystawione były podczas spotkania opłatkowego w ubiegłym roku. Jej talent objawił się również w lutym 2012 r. podczas bibliotecznego wieczoru poezji „Godzina z Amorem”. Na spotkaniu niespodziewanie zaprezentowała swoje wiersze o miłości, wzruszając słuchaczy. Pani Anna została ponownie zaproszona do biblioteki, tym razem jako gość specjalny. Miłośnicy pięknej poezji usłyszeli m.in. wiersze „Moja wioska”, „O maju”, „Rozmowa z księżycem”, „Zuchwałe szpaki”.

Zbiór wierszy nie został wyczerpany,  notes autorki kryje jeszcze wiele innych, wspaniałych utworów. Mimo, iż zawodowo nie jest związana z poezją, Pani Anna podkreśla, że wena twórcza dosięga  czasem w najmniej oczekiwanych momentach dnia. Poezja płynie prosto z serca a opisywane w niej - piękno przyrody i uroki życia wiejskiego to tematy niezwykle bliskie. Prosty styl trafia do każdego odbiorcy, pozwalając bez trudu wyobrazić sobie zbudowany przez autorkę barwny obraz wsi.

Pierwszą recenzentką wierszy jest siostra – p. Celina Gajewska, która wspiera i motywuje.

Spotkanie z Panią Anną Baran udało się wspaniale, zebrani słuchacze opuścili bibliotekę w dobrych, optymistycznych nastrojach dumni, że mieszkają właśnie tutaj – w wyjątkowej Gminie Zielonki.