Podczas ferii, po raz kolejny Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach przyjęło zaproszenie biblioteki do wspólnej zabawy w „Krainie zimowej baśni”. Połączone grupy przedszkolaków pod opieką wychowawczyń p. Beaty Firlińskiej i p. Joanny Pasek wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych.

Dzieci wysłuchały opowiadań „Ptasia stołówka” Zofii Poletyło  i ” Kulig” Beaty Kołodziej, potem chętnie opowiadały o zimie, o tym jak zwierzątka przygotowują się, by ją przetrwać.  Wiedza o zimie w zgaduj zgaduli?  Wiemy, wiemy -  nie było trudnych rebusów, rączki w górze przez cały czas.

Na zakończenie spotkania jeszcze chwilka na nowości dla najmłodszych czytelników.

AG