W ostatnich latach coraz częściej zwraca się uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia. W czwartek 9 listopada grupa przedszkolaków z „Uniwersytetu Malucha” w Zielonkach miała okazję przekonać się, jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest odpowiednia dieta.

Przybyłe do naszej biblioteki dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą owoców i warzyw oraz ich właściwości – bez problemu przywoływały ich kształty, kolory oraz smak. Przedszkolaki opowiadały także o ulubionych potrawach, które przyrządzić można z przeróżnych owoców i warzyw.
W trakcie lekcji bibliotecznej przywołana i przepięknie zaśpiewana została piosenka „Ogórek” zespołu Fasolki. Dzieci wysłuchały poezji, np. wierszy „Pomidor” oraz „Na straganie” Jana Brzechwy, które doskonale były im znane – często same recytowały ich treść. Żadnych trudności nie sprawiły im również odpowiedzi na zgadywanki z książeczki Ewy Chotomskiej „Kuchenny alfabet w zagadkach”.

Końcową część naszego spotkania stanowiło przeczytanie wiersza Wandy Chotomskiej „Myj owoce!” zwracającego uwagę na higienę i odpowiednie przygotowanie posiłku przed jego spożyciem.

Na zakończenie każde z dzieci kolorowało malowanki przedstawiające ulubione owoce i warzywa. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi będą zawsze pamiętać o korzyściach płynących z ich spożywania.
MW