na zdjęciu widoczny fragment stolika z góry, widoczne ręce dzieci siedzących przy stole, na środku pudełko z kredkami, na nim położona książka z kotem na okładce, w koło prace plastyczne - pomarańczowe koty z rolki

W piątkowy ranek dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Nasze spotkanie poświęcone było kotom, których dzień przypada 17 lutego.

widok z góry, na zdjęciu widoczne plecy i dłoie dzieci siedzących przy stoliku, na stoliku leżą kredki i kleje

Spotkanie rozpoczęliśmy o rozmowy na temat słynnych kotów, jakie przedszkolaki znają z książek i filmów. Wśród najczęściej wymienianych postaci był Kot w butach, Garfield oraz Klakier. Po rozmowie każda z czterech grup wysłuchała innego utworu o kotach. Najstarsi poznali historię rudego Maczka, który uratował swoją rodzinę. Opowiadanie to pochodzi z książki Renaty Piątkowskiej „Mruk: opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć ulubionej kotki wszystkich przedszkolaków – Kici Koci. Maluchy wysłuchały historii Janka z książki „Koperta z kotem” Justyny Bednarek. Bohater książki postanowił wysłać swoim kuzynkom z Wrocławia koty w kopercie. W ostatniej z omawianych przez nas historii przemądrzała myszka postanowiła zostać żoną kota. Okazało się, że to nie był najlepszy pomysł, bo od tego czasu brakuje jej połowy ogonka. Bajka ta pochodzi ze zbioru „Opowiadamy pięciominutowe bajki”.

na zdjęciu widoczne trzy pomarańczowe koty wykonane z rolki, prace leżą na stoliku

Po dyskusji przedszkolaki usiadły do stolików i wykonały kotki z papieru i rolek.

KG

Galeria zdjęć