zdjęcie grupowe dzieci w klasie szkolnej wraz z prowadzącymi zajęcia, dzieci w rękach trzymają wykonane prace

Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach we wtorkowy ranek uczestniczyli w nietypowym spotkaniu autorskim. Gościła na nim Pani Elżbieta Wasiuczyńska. Nasze zajęcia odbywały się pod hasłem „W świecie Pana Kuleczki”.

ilustratorka opowiada dzieciom o swojej pracy - stoi na śroku sali, dzieci siedzą w ławkach

Na początku spotkania gościa przywitała Pani Dyrektor Regina Styn. Po czym głos zabrała Pani Ela, która opowiedziała dzieciom o pracy ilustratora. Nawiązała się ciekawa dyskusja na temat narzędzi, jakich można użyć do wykonania ilustracji. Uczniowie mogli również zobaczyć jak wyglądają obrazki wykonane w różnych technikach i jak później prezentują się w książkach.

dzieci siedzą przy ławkach i pracują nad pracą plastyczną, pomagają im opiekunowie

Następnie przyszła pora na przedstawienie bohaterów książek o Panu Kuleczce. Pojawił się pluszowy pies Pypeć, posłuchaliśmy o niesamowitych pomysłach kaczki Katastrofy. Padły pytania o niezwykły nos głównego bohatera. Czyżby w przeszłości pracował w cyrku?

ilustratorka siedzi z dziećmi przy stoliku i pomaga w wykonaniu prac

W części warsztatowej naszych zajęć uczniowie mogli przygotować kukiełki z postaciami książki. Część dzieci zdołała przygotować więcej niż jedną postać. To była fantastyczna zabawa.

Pani Ela z kwiatami od dzieci

W podziękowaniu za wspaniałe zajęcia dzieci podarowały Pani Eli bukiet własnoręcznie przygotowanych kwiatów. Nie zabrakło również małego upominku od biblioteki.

KG

Galeria zdjęć