W sobotnie przedpołudnie 3 grudnia w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyło się mikołajkowe spotkanie dla najmłodszych – Mikołajki z Biblioteką. Przybyłe na nie dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych i zagrać wspólnie z rodzicami w bożonarodzeniową grę terenową. Na wszystkich czekały też upominki-niespodzianki, które wręczył sam Święty Mikołaj.

W trakcie warsztatów, z bawełnianej skarpety, kawałka sznurka, ryżu, waty oraz kolorowych gałganków, guzików i szpilek, dzieci własnoręcznie wyczarowały sympatycznego bałwanka, którego potem będzie można wykorzystać jako ozdobę wigilijnego stołu albo ofiarować najbliższym pod choinkę.

Zajęcia plastyczne poprowadziła pani Bernadeta Walczak, a wspierały ją uczestniczki Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych – Marzena Gadzik-Wójcik, Anna Nowakowska-Kaczmarczyk oraz Marta Snoch.

Kolejny punkt programu stanowiła gra terenowa zatytułowana „Rodzinna opowieść wigilijna”. Wykonując zadania, rozmieszczone na terenie zieloneckiej książnicy, dzieci poznawały zwyczaje towarzyszące tradycyjnemu obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia w Małopolsce.

Najmłodsi uważnie słuchali opisów bożonarodzeniowych obyczajów odczytywanych przez rodziców. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali świąteczne zagadki i rebusy, układali puzzle czy odpowiadali na przygotowane pytania.

Po zakończeniu gry na wszystkich uczestników i uczestniczki czekały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania była jednak wizyta Świętego Mikołaja. Przybyły do biblioteki dostojny Gość – ubrany w strój biskupa z Miry – powitany został gromkimi okrzykami radości.

Z rąk Mikołaja każde grzeczne dziecko otrzymało paczkę z drobnymi upominkami. Wśród nich znalazła się również ufundowana przez bibliotekę książeczka „Przygody gąski Zielonki”.

Istniała ponadto możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z naszym Gościem (tej przyjemności nie odmówili sobie także dorośli).

Korzystając ze świątecznej atmosfery, na pożegnanie dzieci pięknie zaśpiewały kolędę.

 NJ

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ