16 i 17 czerwca w filiach Biblioteki Publicznej w Węgrzcach oraz w Przybysławicach, odbyło się już kolejne spotkanie uczestników projektu „o finansach w bibliotece”.  Tym razem tematem realizowanego modułu były „lokaty, kredyty i  karty- jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową”.

16 i 17 czerwca w filiach Biblioteki Publicznej w Węgrzcach oraz w Przybysławicach, odbyło się już kolejne spotkanie uczestników projektu „o finansach w bibliotece”.  Tym razem tematem realizowanego modułu były „lokaty, kredyty i  karty- jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową”.Seniorzy mieli okazję przyswoić wiadomości o podstawowych produktach bankowych, lokatach, kredytach, kartach płatniczych jak również ocenić korzyści oraz ryzyko związane z zaciągnięciem kredytu, pożyczki. Nasi uczestnicy poznali jak korzystać z dostępnych narzędzi internetowych pomocnych w poszukiwaniu informacji dotyczących podstawowych produktów bankowych oraz informacji przydatnych w podejmowaniu decyzji finansowych. Realizowany moduł wywołał wiele emocji i dyskusji a na pytanie czy „oszczędzać czy kupować na kredyt”? wszyscy jednogłośnie wolą jednak bezpieczniejszą formę jaką jest oszczędzanie, a innymi słowy „odkładać na czarną godzinę”. Po wspólnych dyskusjach i wymianach opinii na temat lokat, kredytów i pożyczek, seniorzy przystąpili do rozwiązywania testów kończących nasz moduł. A już za tydzień kolejne spotkanie którego tematem będą „Ubezpieczenia”.

KW