Serdecznie zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież na warsztaty tworzenia makram, które odbędą się 15 lutego (piątek) o godz. 17:00 w Kulturotece Bibice. Zajęcia przeprowadzi Pani Beata Godynia-Kapałka. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: 519 756 780 (w godzinach otwarcia Kulturoteki) lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje limit miejsc.

Z okazji Dni Matki i Ojca Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza rodziców (wraz z dziećmi w każdym wieku) na mini-wykład połączony z ćwiczeniami warsztatowymi pt. „Zwolnij! O relaksie rodziców i dzieci słów kilka”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 17 czerwca, początek o godz. 18:00.
Podczas zajęć duzi i mali uczestnicy dowiedzą się jak twórczo wykorzystywać w codziennym życiu techniki relaksacyjne dla rodziców i dzieci.
Spotkanie poprowadzi dr Dorota Ryżanowska-Krzyżak, psycholog, terapeutka rodzinna i doula, na co dzień pracownik naukowy w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Wstęp wolny!

Kulturoteka Bibice zaprasza wszystkie chętne Panie na wykład Beaty Godyni-Kapałki poświęcony ekologicznym kosmetykom domowej roboty połączony z warsztatami przygotowywania naturalnych preparatów do pielęgnacji skóry w okresie wiosennym. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 11 marca w godz. 17:30-20:00.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza na uroczysty wernisaż wystawy zdjęć uczestniczek Warsztatów Fotograficznych dla Mam.

… przy okazji zaproszenia na promocję książki „Biblioteka Historyczna Gminy Zielonki” (t.1), do obejrzenia dwóch krótkich filmów, w których m.in. jeden z jej współautorów – historyk Jan Bulak – opowie, dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję.

Rozpoczęcie zajęć (terminy zaakceptowane przez Instytut Myśli Innowacyjnej):

23.II (sobota) – Bibice i Węgrzce
25.II (poniedziałek) – Zielonki i okolice