Narodowe czytanie ... mocium panie !

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach i Przybysławicach, po raz drugi, przyłącza się do akcji zainicjowanej przed rokiem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Rok temu Polacy spotkali się podczas Narodowego Czytania, by wspólnie wysłuchać strof Mickiewiczowskiego  Pana Tadeusza. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.Przyłączyło się do niej wiele miast, miasteczek i małych miejscowości. Wieszcza czytano w bibliotekach, na miejskich placach, rynkach, w domach pomocy społecznej. 

W Zielonkach  Pan Tadeusz gościł podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego przez sołectwo Zielonki w Paku Wiejskim, gromadząc całe rzesze mieszkańców nie tylko Zielonek, ale całej naszej gminy.

W tym roku –  7 września – prezydent Bronisław Komorowski zaprasza  „do lektury dzieł Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat”.

Nasze biblioteki włączą się do akcji już w jej przeddzień, 6 września. Wtedy to do gminnej książnicy  przybędą dzieci ze współpracującego z naszą jednostką Przedszkola Samorządowego w Zielonkach, by wysłuchać bajek Aleksandra Fredry. Czytaniu będą towarzyszyły: pogadanka na temat wysłuchanych tekstów, zabawy i gry plastyczne oraz oprowadzenie dzieci po bibliotece oraz słodki poczęstunek. W tym samym dniu filię w Węgrzcach odwiedzi grupa dzieci z  Przedszkola w  Bibicachgdzie czekać już będą na nich bohaterowie Fredrowskich bajek i liczne niespodzianki.

Filia w Przybysławicach organizuje akcję Narodowego Czytania Aleksandra Fredry przy współpracy z Zespołem Szkół w Korzkwi. Uroczystość będzie miała miejsce 9 września o godz. 11.00 w oprawie stylowych wnętrz Zamku w Korzkwi, gdzie wraz z nauczycielami i uczniami zostaną odczytane fragmenty słynnego dzieła polskiego komediopisarza – Ślubów Panieńskich” oraz  Bajki.

Wszystkich Państwa zachęcamy do uczestniczenia w Narodowym Czytaniu dzieł Aleksandra Fredry nawet w zaciszu domowym!

 Pracownicy biblioteki