W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy do wysłuchania cotygodniowej audycji o gminie Zielonki.
W audycji wrócimy wspomnieniem do ubiegłej niedzieli, kiedy to mieszkańcy sołectwa Zielonki i gminy integrowali się w Parku Wiejskim przy występach artystycznych i innych atrakcjach, a przede wszystkim wokół „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Zafascynowani poematem mieszkańcy Zielonek i samorządowcy odpowiedzieli na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i przeczytali głośno po fragmencie z każdej księgi narodowej epopei. O integracji sąsiedzkiej z Radiem Alfa rozmawiał Władysław Orzechowski, sołtys Zielonek i radny gminy, gospodarz pikniku. O akcji narodowego czytania dzieła Mickiewicza opowiedział Mariusz Zieliński, kierownik Biblioteki Publicznej w Zielonkach. A m. in. o tym, kiedy jest najlepszy czas w życiu na poznawanie „Pana Tadeusza” dowiemy się od Elżbiety Wróbel, Sabinki Musiał i Alicji Peschak-Staroń, trzech zielonczanek. Natomiast kierownik zespołu Fermata Anna Roj i artysta-fotografik Ryszard Cabała przybliżą nam pozostałe atrakcje spotkania.