Tradycyjnie w marcu świętowaliśmy Dzień Kobiet, tym razem było to świętowanie międzypokoleniowe. Dnia 6 marca w czwartkowe przedpołudnie do biblioteki przybyły dzieci z grupy V, VI i VII Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Maluchy wystąpiły z programem wokalno – muzycznym, przygotowanym przez Panie Małgorzatę Krewniak i Barbarę Magiera. Była to niespodzianka dla wszystkich zebranych Pań i uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki.


Występ bardzo się podobał, nagrodzony głośnymi brawami i licznymi słowami uznania. Wszyscy zebrani zaproszeni przez najmłodszych chętnie włączali się do wspólnej zabawy. To była wspaniała zabawa integrująca pokolenia.


Dyrektor Biblioteki Pan Mariusz Zieliński złożył Paniom serdeczne życzenia i obdarował kwiatami. Dzieci podarowały ręcznie wykonane kwiatki z kolorowej bibułki oraz obrazki w ramce z życzeniami. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem, o który zadbał Pan Zbigniew Prażmowski. A kiedy gromkie brawa ucichły i pożegnaliśmy najmłodszych wykonawców, uczestnicy DKK podjęli dyskusję na temat przeczytanej książki pt. „Nikczemne historie” Moniki Piątkowskiej. Książka znanej pisarki i dziennikarki to zbiór dwunastu opowiadań, to dwanaście podróży w głąb ludzkich umysłów. Są to opowiadania przedziwne. Nikczemne historie to próba odmalowania ludzkiej słabości, ludzkich grzechów, z którymi samemu nie sposób sobie poradzić. Zebrani zgodnie stwierdzili, że opowiadania są mroczne, osnute wokół zbrodni i przewiny a w mianowniku mają jedno i to samo: nikczemność, niegodziwość, bezwzględność i zło. Naszym czytelniczkom zdecydowanie nie przypadła do gustu książka Moniki Piątkowskiej.


 

AG