EKO jest w modzie – lipiec 2022: „Przetwory ziołowe dla zdrowia i urody”

plakat informacyjny o zajęciach Eko jest w modzie w środę 13 lipca
Kalendarz
Filia Biblioteka Publiczna w Węgrzcach
Data
13.07.2022 18:00 - 20:00

Opis

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza na lipcowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w ogrodzie przy bibliotece w środę 13 lipca w godz. 18:00-20:00.

Wspólnej dyskusji i wymianie pomysłów dotyczących przyjaznego dla środowiska stylu życia będą towarzyszyć plenerowe warsztaty przygotowywania letnich przetworów ziołowo-kwiatowych. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki przechowywania i przetwarzania świeżych ziół, tak by zachowały swoje właściwości oraz stworzą wybrany hydrolat lub wodę kwiatową, macerat oraz ocet.

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą na spotkanie szklanych słoików lub butelek z zakrętkami, do których będzie można zapakować gotowe produkty.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..