dyplom z podziękowaniem dla Biblioteki w Zielonkach

8 czerwca w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI Powiatowy Konkurs literacko-plastyczny „Ja, mój kraj, moja mała ojczyzna” pod hasłem „Przyroda ojczysta – każdemu bliska”. Patronat honorowy nad zakończoną właśnie edycją sprawował Starosta Krakowski – Wojciech Pałka. Konkurs powrócił po krótkiej przerwie, w trakcie której zaszły zmiany organizacyjne. Za organizację tegorocznej edycji odpowiedzialna była Fundacja NOViST z Naramy, z panią prezes Katarzyną Nogieć na czele oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybysławicach. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu krakowskiego.

zdjęcie okładki książki, utrzymane w kolorze zielonym

Warto zaznaczyć, iż w dniu gali, odbyła się także premiera książki, której autorami są laureaci konkursu. Zgromadzono w niej teksty oraz ilustracje przedstawiające rodzinne historie, przygody, tradycje i zwyczaje związane z otaczającą przyrodą, a akcja tych wydarzeń ma miejsce na terenie Powiatu Krakowskiego. Książka ukazała się między innymi dzięki wsparciu Biblioteki Publicznej w Zielonkach. Regina Styn - dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybysławicach, przekazała na ręce dyrektora zieloneckiej książnicy Mariusza Zielińskiego oficjalny dyplom z podziękowaniami oraz egzemplarze książki „Przyroda ojczysta – każdemu bliska”, które wzbogacą zbiory naszej biblioteki.