na zdjęciu widoczna grupa dzieci siedząca w bibliotece, naprzeciw nich koło regałów siedzi bibliotekarz

Właśnie zakończył się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W bibliotekach w całej Polsce odbyły się liczne wydarzenia promujące biblioteki i czytelnictwo, takie jak prezentacje zbiorów, spotkania autorskie, konkursy, warsztaty plastyczne. Kulturoteka w ramach tego święta gościła ponad 50 potencjalnych autorów i ilustratorów książek, czyli dzieci z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzace przy stołach i wykonujące ilustracje

Przez trzy kolejne dni Kulturotekę odwiedziły – grupa III , grupa V i grupa VII. Goście wysłuchali książki pt. „Basia w bibliotece” autorstwa Z. Staneckiej, a następnie każde dziecko narysowało ilustrację do własnej, wymyślonej przez siebie historii. Wiadomo, że wyobraźnia dzieci nie zna granic - efekty pracy małych autorów i ilustratorów wzbudzają zachwyt. Kto wie, może wśród nich jest przyszły pisarz, albo twórca ilustracji?

zdjęcie rysunku wykonanego przez dziecko

R. Z-S.