Wielu mieszkańców gminy Zielonki stęskniło się za naszą biblioteką, która zamknęła swoje podwoje dla wszystkich odwiedzających. Biblioteka główna i jej filie zmierzą do ponownego otwarcia. Nie wiadomo kiedy rząd to umożliwi, ale już w tej chwili trwa opracowywanie procedur, które pozwolą na bezpieczne korzystanie z naszych usług w ograniczonym zakresie.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, na razie utrzymuje ograniczenie działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. Wiemy jednak, że restrykcje będą sukcesywnie znoszone, a otwarcie min. bibliotek zapowiedziano w II etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Data wejścia w życie drugiego etapu nie jest jeszcze znana, ponieważ ma być wyznaczona m.in. po analizie dynamiki nowych zachorowań.
Przasnyska biblioteka jest nadal zamknięta, ale wiemy, że powoli przygotowuje się do ponownego otwarcia dla czytelników.
Przygotowujemy się do wznowienia działalności. Opracowujemy procedury i narzędzia, które sprawią, że korzystanie z naszych usług będzie jak najbardziej bezpieczne. O wszystkich ustaleniach będziemy informować Państwa na bieżąco. Przypominamy, że terminy zwrotów książek już wypożyczonych zostają automatycznie przedłużane w programie SOWA. Zachęcamy również do śledzenia naszej strony internetowej i portali społecznościowych w poszczególnych artykułach na stronie zebrane są filmy  zrealizowane przez bibliotekarzy w czasie, gdy przestrzeń naszej instytucji była niedostępna. Zapraszamy też na nasz profil na Facebooku.

Do zobaczenia wkrótce!
Zespół bibliotekarzy gminy Zielonki