plakat informacyjny na temat zbiórki roślin

Sołectwo Węgrzce przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Węgrzcach zaprasza do udziału w wiosennej akcji zbiórki cebulek kwiatowych pod hasłem „Podaruj cebulkom drugie życie”, która potrwa do końca kwietnia 2023 r.

Zachęcamy wszystkich, którzy pragną przyczynić się do ukwiecenia węgrzeckich terenów zielonych, mieszkańców i sympatyków Węgrzc, do niewyrzucania na śmietnik cebul przekwitłych ozdobnych roślin doniczkowych (np. krokusy, hiacynty, narcyzy, szafirki, irysy) i przyniesienia ich do naszej filii gminnej biblioteki publicznej. Kwiaty można wkładać do pojemnika znajdującego się przy wejściu do siedziby BP Węgrzce, ul. A3/1 (Dom Kultury) w godzinach otwarcia placówki.

Po wysuszeniu cebulki zostaną posadzone na węgrzeckich skwerach i klombach. Sprawmy wspólnie, by za rok wyrosła z nich wiosenna kwietna łąka, która ozdobi ulice naszego sołectwa!