na zdjęciu widoczne ręce dzieci siedzących przy stoliku i wykonujących pracę plastyczną

We wtorkowe przedpołudnie 31 maja dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Dzieci miały okazję wysłuchać najnowszych przygód Kici Koci oraz dowiedzieć się jak ważne są dla nas pszczoły i ich praca.

na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stoliku i wykonujące pracę plastyczną

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat naszych ulubionych owoców i warzyw. Okazało się, że nie moglibyśmy się cieszyć ich smakiem gdyby nie pszczoły. W Chinach to ludzie muszą zapylać kwiaty jabłoni, gdyż nie ma tam prawie żadnych zapylaczy. Te i inne wiadomości o pszczołach znajdziecie w książce Piotra Sochy „Pszczoły”. A jak pomóc owadom zapylającym by było ich więcej? Można założyć ogródek z kwiatami i warzywami. Na taki pomysł wpadły dzieci z przedszkola Kici Koci. Postanowiły założyć ogródek i wspólnie doglądać grządek. Gdy wszystkie warzywa już dorosną kucharz przygotuje z nich pyszną zupę i surówkę. Niestety okazało się, że Adelka ma alergię na szczaw, który przedszkolaki mają zamiar posiać. Jak zakończy się ta historia dowiecie się po przeczytaniu książki, „Co zasiejemy w ogródku?” Anity Głowińskiej.

zdjęcie przedstawia pracę plastyczną z motywem bzu wykonywaną przez przedszkolaka

Po dyskusji dzieci usiadły do stolików i przygotowały prace plastyczne. Do wykonania były aż trzy rodzaje prac. Część przedszkolaków stworzyła gałązki bzu z bibuły. Najstarsi przygotowali drzewa obsypane kwiatami. Najmłodsi zaś laurki w kopercie.

KG

Galeria zdjęć