plakat z flamingiem

To konkurs, w którym można popuścić wodze fantazji. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza dzieci wraz z rodzinami do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Rodzinnego Konkursu Plastycznego Czas na bajkę!

Konkurs odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka obchodzonego 1 czerwca.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie dzieci, wraz z rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami.
Zadanie to wykonanie pracy plastycznej „scena z bajki” znanej z literatury lub wymyślonej przez uczestników, która przedstawi postaci z bajki wraz z tłem/otoczeniem.
Cała powierzchnia pracy powinna być wypełniona treścią. Praca może zostać wykonana dowolną techniką, np.: kredki, farby, pisaki, brokat, kolorowa kreda, wydzieranka z kolorowego papieru, itp. Może powstać na dowolnym podłożu, np.: papierze, bristolu, kartonie, kartonie kolorowym, tekturze. Minimalny format pracy to A3 (420x297 mm, pion lub poziom). Każdy z uczestników (rodzina) może złożyć maksymalnie jedną pracę.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 2 sierpnia 2021 roku:

• wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz – z dopiskiem „CZAS NA BAJKĘ” (jednocześnie zgłaszający udostępnia dane kontaktowe w razie ewentualnej nagrody rzeczowej),
  • krótkiego filmiku dokumentującego dowolny etap powstania wspólnej rodzinnej pracy plastycznej na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; (maksymalna długość filmu to 3 minuty),
  • końcowej pracy plastycznej przedstawiającej scenę z bajki – wysyłka listownie na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz – z dopiskiem „CZAS NA BAJKĘ”.

Oceny prac dokona jury konkursowe pod przewodnictwem pomysłodawcy konkursu, artysty Stanisława Szarka. Spośród uczestników zostaną wyłonieni laureaci I, II i III miejsca w dwóch kategoriach:
Bajka znana z literatury,
Bajka wymyślona.

Wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem. Laureaci otrzymają nagrody w postaci zestawów plastycznych w walizce, książek i gier planszowych oraz zestawów niespodzianek.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz prace laureatów opublikowane zostaną 23 sierpnia na stronach internetowych organizatorów konkursu. Wyróżnione przez jury prace plastyczne zostaną zaprezentowane na wystawach m.in. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu i Centrum Sztuki Mościcie w Tarnowie oraz w publikacjach promocyjnych organizatorów. Wystawom towarzyszyć będzie akcja czytania bajek i książek dla dzieci.

Regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne na stronie:www.mcksokol.pl

Patronat honorowy nad konkursem objął Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego