plakat promujący dzień dziecka

Jak co roku 1 czerwca, w dniu święta wszystkich dzieci, biblioteki publiczne z terenu gminy Zielonki zaplanowały szereg atrakcji. Zawsze pamiętamy o naszych milusińskich i dlatego chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień pozostał w ich pamięci jak najdłużej.

Każde dziecko, które w poniedziałek 31 maja lub wtorek 1 czerwca odwiedzi bibliotekę w Zielonkach i wypożyczy przynajmniej jedną książkę, będzie mogło wziąć udział w zabawie „Magiczny obiektyw” i zrobić sobie zdjęcie-przebierankę. Na naszych miłych gości będą też czekać baloniki z niespodzianką.

Z kolei w filiach w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach przygotowaliśmy konkursy z książkowymi nagrodami i słodkie prezenty. Przez cały tydzień będą tam organizowane literackie zajęcia biblioteczne i spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników.

Nie zabraknie także kreatywnych warsztatów plastycznych. Biblioteka w Przybysławicach zaprasza w poniedziałek 31 maja w godz. 17:00-19:00 na spotkanie, w trakcie którego uczestnicy wykonają lampkę nocną w formie baletnicy z suknią ozdobioną skrawkami materiału i różnokolorowymi dodatkami. Biblioteka w Węgrzacach proponuje natomiast stworzenie bajkowego domu z recykliny i gliny samoutwardzalnej, który można pomalować farbami oraz udekorować gałązkami czy mchem chrobotkiem – zajęcia odbędą się w dwóch terminach do wyboru: w poniedziałek 31 maja lub w środę 2 czerwca, w godz. 18:00-20:00 (przy ładnej pogodzie w plenerze).

Zachęcamy drogich Rodziców, Dziadków i Opiekunów – weźcie za rączkę swoje pociechy, wypożyczcie razem książkę z naszego księgozbioru, a my obiecujemy małe i duże niespodzianki dla uczczenia tego pięknego święta jakim jest Dzień Dziecka!