Od dwóch dekad Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to inicjatywa, której organizatorami są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie. Rokrocznie biorą w niej udział stacjonarne i internetowe księgarnie czy antykwariaty, biblioteki różnych typów oraz inne instytucje kultury z całej Małopolski, proponując w tym czasie jej mieszkańcom wiele imprez związanych z propagowaniem literatury.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa i promocja edytorstwa w regionie. Pomysł organizacji małopolskiego święta wszystkich moli książkowych pochodzi z Hiszpanii, a związany jest z obchodami ustanowionego przez UNESCO Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – przypadającego 23 kwietnia wielkiego święta tych, dla których losy książki są szczególnie ważne, od jej twórców po odbiorców.

Tegoroczne Małopolskie Dni Książki będą dla nas wszystkich specjalne, tak jak sytuacja, w której się znajdujemy od ponad roku. Jest to dobra okazja do nadrabiania czytelniczych zaległości, rozwijania swoich pasji, nabierania nowych umiejętności.

Biblioteki publiczne funkcjonujące w gminie Zielonki także postanowiły włączyć się we wspólne świętowanie tego małopolskiego wydarzenia. Z okazji 20. Małopolskich Dni Książki życzymy naszym Czytelnikom i Sympatykom wielu literackich inspiracji i przyjemnych chwil z dobrą lekturą w ręku. I serdecznie zapraszamy do śledzenia bibliotecznych mediów społecznościowych w najbliższych dniach, gdzie przygotowaliśmy dla Państwa kilka niespodzianek. Do zobaczenia na naszych FB fanpage’ach!

 Logo Książka i róża

 

Źródło grafiki z logiem