Włączony laptop. Na ekranie dziewczyna w żółtej bluzce z książką.

Spis treści

13 listopada, w piątek, tym razem w wirtualnej rzeczywistości, odbyło się spotkanie z czytelnikami. Po części wydarzenie odbyło się z ich inicjatywy – spragnieni dyskusji nad ostatnią książką omawianą w ramach DKK, zaproponowali dodatkowe spotkanie. Ze względu na pandemię, zadecydowaliśmy o formie internetowej. Doskonale wpisuje się to w trwający obecnie w Bibliotece projekt „Biblioteka online”.

Zdaje się, że internetowe narzędzia nie sprawiły większych problemów uczestnikom. Obecna sytuacja sprawiła, że dużo wygodniej spotkać się w Internecie, w którym nie musimy nosić nieco niewygodnych maseczek. Spotkanie odbyło się za pośrednictwem komunikatora wideo Zoom.

Wydarzenie przebiegło w bardzo swobodnej atmosferze. Podczas niego toczyła się dyskusja na temat lektury „Kobieta w lustrze” Erica-Emmanuela Schmitta, która bardzo przypadła uczestnikom do gustu. Część czytelników, zainspirowana autorem, postanowiła zapoznać się również z jego innymi książkami.

Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie w takiej formie. Wszystkich czytelników, zainteresowanych dyskusjami online, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Projektu “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.