Do połowy stycznia w Bibliotece Publicznej w Zielonkach można podziwiać wystawę poświęconą pamięci Księdza Jana Michalika.

Do połowy stycznia w Bibliotece Publicznej w Zielonkach można podziwiać wystawę poświęconą pamięci księdza Jana Michalika.
Ksiądz Michalik, pochodzący z Chrzanowa, był proboszczem parafii w Zielonkach w latach 1881-1911. Dzięki jego staraniom wyremontowany został kościół – wymieniono dach, odnowiono wnętrze, wybudowano chór, zakrystię, wieżę, położono nową posadzkę. Poza tym zakupiono ziemię pod cmentarz, na który przeniesiono groby z otoczenia Kościoła. Ksiądz Michalik był również radnym Zielonek i powiatu krakowskiego. Jako działacz społeczny przyczynił się do powstania drogi na trasie Zielonki-Tonie, do założenia koła Rolniczego w 1897 roku, zainicjowania Ochotniczej Straży Pożarnej, poczty czy Skoku Stefczyka. Wspierał i dofinansowywał wszelkie przedsięwzięcia społeczne.

Na wystawie w Bibliotece Publicznej w Zielonkach możemy zobaczyć szaty i naczynia liturgiczne, przedsoborowe Mszały Rzymskie, obrazy z wizerunkami świętych, a także regionalne stroje ludowe.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.