Od 1 września do 15 października w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach  można podziwiać pomysłowe prace przedszkolaków, stworzone z okazji 35. rocznicy powstania Przedszkola Samorządowego w Zielonkach, a także w celu uczczenia Roku Stanisława Wyspiańskiego.

Dzieci tworząc swoje dzieła, wykorzystały różne techniki pracy. Powstały oryginalne kolaże, witraże, portrety, a nawet ceramiczne maski. Każda z prac inspirowana była twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Wśród nich wyróżnia się pomysłowa praca powstała z kwiatów, którymi zachwycał się wieszcz. 

 

 

Oprócz materiałów tradycyjnych, takich jak kredki i farby, dzieci wykorzystały naturalne materiały, na przykład pawie pióra oraz zasuszone kwiaty. Ponadto w licznych dziełach młodych artystów dostrzec można odniesienia do „Wesela”. Zauważyć można między innymi wykorzystanie pawich piór oraz obecność motywu chochoła. 

 

Kto wie, może wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy znajdzie się artysta, który będzie w stanie dorównać mistrzowi Wyspiańskiemu?

Serdecznie zapraszamy na oglądanie wystawy. 

MW

Galeria zdjęć