Zapraszamy do obejrzenia pięknej wystawy fotograficznej przygotowanej w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach.


Wystawa jest pokłosiem dwóch edycji konkursów fotograficznych pt. „Moje Zielonki w obiektywie”, które zostały ogłoszone w latach 2012 i 2013 przez Sołectwo Zielonki przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło wiele wspaniałych i oryginalnych prac. Laureatami pierwszej edycji zostali: Jarosław Pajerski, Maria Chrzan, Joanna Kucharska, w roku ubiegłym najlepsze prace zdaniem jurorów należały do : Joanny Kucharskiej, Justyny i Krzysztofa Kuczek,  oraz Grzegorza Kowalika.

Poniżej prezentujemy listę wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w obydwu edycjach  konkursu:

Anna Kawa, Maria Chrzan, Ewa Migas, Paweł Panna, Krzysztof Hejmo, Joanna Kucharska, Krzysztof Kaczmarek, Łukasz Towarek, Jarosław Pajerski, Janusz Kawa, Anna Musiał, Dorota Walendzewicz, Grzegorz Kowalik, Justyna i Krzysztof Kuczek, Ryszard Cabała.  

Tematyką zdjęć jest krajobraz sołectwa Zielonki. Autorzy prac ukazali mało znane społeczeństwu zabytkowe formy i detale architektoniczne m.in.:  nagrobki z końca XIX w., znajdujące się na cmentarzu parafialnym. Można zobaczyć również fotografie z lotu ptaka ukazujące miejscowość i wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.  


Prace autorów podkreślają wrażliwość i intrygująca kompozycja zmieniającego się dynamicznie krajobrazu.  
 

Wystawa będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających w dniach od 1 lutego  do  31 marca.

 

Serdecznie zapraszamy!