Koralikowa wiosna w bibliotece...

Po dwutygodniowej przerwie w czwartkowy wieczór spotkały się w naszej bibliotece panie stowarzyszone w Bibliotecznych Warsztatach Plastycznych. Kolejny już raz tematem wiodącym były koraliki, dekorowane przez nas metodą decoupage’u, które staną się elementami podstawowymi sznura korali  i bransoletek. Oczywiście zostaną wcześniej uzupełnione  o kulki ze szkła weneckiego, kulki z filcu oraz  czapeczki czyli elementy  metalowe.

Na zajęciach powstały też kolczyki z dekorowanych elementów drewnianych, np. w kształcie prostokątów i półksiężyców. Te ostatnie wyglądały cudownie i smakowicie ozdobione serwetkami z motywem połówek pomarańczy i cytryny.  Na kolejnym spotkaniu postaramy się połączyć już udekorowane techniką decoupage’u kulki w naszyjniki i bransoletki. Zachęcone naszymi wynikami, planujemy na kolejnych spotkaniach zająć się tworzeniem biżuterii modułowej, co wiąże się ze znacznie szybszym tempem wykonania, ale też pociąga za sobą dużo większe koszty takiej biżuterii.

Zapału do pracy i pomysłów nam nie brakuje, więc do zobaczenia za tydzień.

JR