Wśród wielu atrakcji przygotowanych praz sołectwo Zielonki dla uczestników Pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć oferty związanej z biblioteką. Dzięki zaprzyjaźnionym z naszą książnicą paniom, a zwłaszcza uczestniczkom Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych miłośnicy prac ręcznych mogli się nauczyć się czegoś nowego i wykazać  swoim talentem.

Na przygotowanych specjalnie na ten dzień stołach można było pod okiem Bernadety Walczak i Justyny Kuczek stworzyć niecodzienny stroik z wydrążonej miniaturowej dyni i pięknych jesiennych kwiatów, traw i liści.

To stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych artystów, a w trakcie trwania imprezy powstało mnóstwo różnokolorowych ozdób, które choć na chwilę zatrzymają lato w naszych domach.

Bożena Walczak uczyła jak wykonać tak modne obecnie bransoletki z kolorowych gumek recepturek, a przy garncarskim kole zasiadła Magdalena Czapiga i wprowadzała wszystkich zainteresowanych w arkana garncarstwa. Jako, że ciekawych było mnóstwo dzielnie pomagała jej w nauce rękodzielnictwa Marta Snoch.

Jesteśmy pewni, że tegoroczne zakończenie lata w Zielonkach pomimo kapryśnej aury przyniosło wiele radości i ciepła wszystkim uczestnikom niedzielnego pikniku.

Fotografie pochodzą z archiwum CKPiR.