Do świąt już tyko kilkanaście dni, więc zakończyłyśmy już nasze tegoroczne prace nad pisankami. Jest ich niestety mniej niż w roku ubiegłym, ale to nie dlatego, że pokonało nas lenistwo. Powód był znacznie przyjemniejszy, otóż mnóstwo czasu zajęło nam dzierganie na drutach  zamotek i szali z różnokolorowych włóczek, a ostatnio pochłonęło nas szaleństwo młynkowania. Nasze „młynareczki” Gosia i Marta doszły już prawie do perfekcji i zrobienie jednego sznura podczas zajęć jest dla nich błahostką.

Na szczęście honor wielkanocnych pisanek został uratowany i możemy zaprezentować naszą coroczną wystawę. Są na niej pisanki ekologiczne - wykonane ze sznurka, ozdobione bawełnianą koronką i baziami ufilcowanymi sprawnymi rękoma Bernadki. Są pisanki wykonane techniką decoupage’u, ale też nie zabrakło jajeczek ozdobionych tkaniną, z wyhaftowanymi wcześniej motywami kwiatowymi. Te dodatkowo udekorowane świąteczną pasmanterią zapewne spodobają się naszym najmłodszym czytelnikom.

Wprawdzie w naszych planach było również zrobienie palm wielkanocnych i świątecznych stroików, ale niestety zabrakło czasu. Mimo, iż w tym roku Wielkanoc jest stosunkowo późno, jednak i to nie pomogło nam uporać się ze wszystkim. Obiecujemy sobie solennie, że w przyszłym roku nasze przygotowania zaczniemy na tyle wcześnie, aby na wystawie oprócz pisanek były także palmy i stroiki.

Teraz przed nami duże logistyczne zadanie, ułożenia planu pracy na kolejne miesiące. Jest to o tyle trudne, że ile osób tyle pomysłów. Może to i dobrze, bo nie zabraknie nam inwencji do dalszej pracy, jednak cała trudność polega na tym by tak zaplanować te spotkania, aby były atrakcyjne dla wszystkich, a jednocześnie nie zmuszały nikogo do zajmowania się czymś, co go nie bawi czy interesuje.

Dotychczas udało nam się utrzymać konwencję dobrowolności i nienarzucania innym swoich pomysłów. Mam nadzieję , że tak będzie nadal, a coczwartkowe spotkania będą miejscem, gdzie każdy poczuje się jak w wielkiej, cudownej rodzinie.

Wszystkim uczestniczkom Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych życzę udanych, prawdziwie radosnych świąt Wielkiej Nocy i mnóstwa pozytywnej energii, tak potrzebnej na naszych zajęciach.

JR