W piątkowy wieczór w Bibliotece w Przybysławicach było bardzo głośno, radośnie i kreatywnie. Wszystko zaczęło się o godzinie 19:00, a co się działo potem przeczytajcie sami…

Na początku czekała nas chwila na poznanie się i krótka rozmowa o programie wieczornego spotkania. Po chwili byliśmy już w sali na górze, gdzie przy stoikach oglądaliśmy części herbaciarki, którą mieliśmy złożyć. Uczestnicy zajęć szybko wybrali serwetki i zabrali się do ozdabiania swoich prac. Potem ośnieżali, nakładali sztuczny lód i robili sople na oknach i dachach. Na koniec każda herbaciarka została obsypana obficie brokatem, dodano kilka krzaczków z chrobotka i gotowe.


Po takiej ciężkiej pracy należała się nam oczywiście nagroda – lody dla wszystkich, z dużą porcją bitej śmietany. Później usiedliśmy w czytelni i obejrzeliśmy razem film o Mikołaju, który postanowił zrobić dzieciom niespodziankę i… nagle pojawił się w drzwiach we własnej osobie. Wszyscy mali uczestnicy wieczornego spotkania otrzymali od niego coś słodkiego.


Grudniowy Wieczór w Bibliotece zakończył się dobrze po godzinie 22:00. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci udały się na zasłużony odpoczynek do swoich domów.


KG