Nowy rok szkolny to zawsze wielkie wyzwanie dla dzieci, rodziców, nauczycieli oraz bibliotek. Dziś rano w Zespole Szkół w Korzkwi wznowiliśmy po wakacjach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Włączając się w Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, rozmawialiśmy o utworze oraz jego twórcy.

Zajęcia rozpoczęliśmy od dyskusji na temat znaczenia słowa wesele. Odpowiedzi były bardzo różne, dzieci wspominały m.in.: o ślubie, pięknych strojach, zakochanych parach, wizytach u rodziny i znajomych oraz dobrej zabawie. W dramacie opisane jest przyjęcie, które miało miejsce ponad 100 lat temu. Młoda para ubrana była w stroje ludowe, a uroczystościom towarzyszyły różne obrzędy.

Po rozmowie uczniowie wysłuchali krótkiego fragmentu dramatu, w którym poeta opisał wielką radość pary młodej i scenę, w której zapraszają wszystkich na swoje przyjęcie weselne. Później dzieci z klasy pierwszej pokolorowały obrazki przedstawiające parę Krakowiaków. Na każdej z prac została przybita oficjalna pieczątka Narodowego Czytania 2017.

KG

Galeria zdjęć