Wakacje już za rogiem, jeszcze chwila i wszystkie szkolne troski odejdą w niepamięć. Na ostatnim spotkaniu MDKK w tym roku szkolnym panowała radosna atmosfera. Nasze myśli co chwilę wracały do spotkania autorskiego z poprzedniego tygodnia, przypominały nam również o tym przeczytane lektury.

Na spotkanie uczniowie przeczytali A niech to czykolada!”„Tajemnica człowieka z blizną” i „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza oraz „Czarownica piętro niżej” Marcina Szczygielskiego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książki pana Pawła, który odwiedził szkołę w Owczarach. Uczniowie przyznali zgodnie, że autor był zupełnie inny niż sobie go wyobrażali. Przygotował dla nich dowcipne spotkanie, a spodziewali się raczej wykładu o książkach.

Czy trudno jest być pisarzem i wymyślać różne historie? O tym przekonali się uczniowie. Stanęło przed nimi trudne zadanie – napisać plan spotkania autorskiego, stworzyć pomysł na nową książkę oraz zaplanować wykorzystanie pieniążków ze sprzedaży książek na wsparcie szkoły. Okazało się, że nie jest to takie łatwe. A to co podoba się jednym niekoniecznie przekona innych.

Za wspaniały rok pracy dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Do zobaczenia we wrześniu!

KG

Galeria zdjęć