Wszyscy młodzi czytelnicy dobrze wiedzą, że biblioteka to miejsce niezwykłe, a po zamknięciu otoczona ciemnym szalem nocy zamienia się w zaczarowaną krainę pełną niespodzianek. Szczególnie przekonały się o tym dzieci, które w piątek 2 czerwca wzięły udział w Nocy Bibliotek w Przybysławicach.

Na początku spotkania wszyscy się przedstawili i odpowiedzieli na pytanie: Co zabierzesz na bezludną wyspę?”. Odpowiedzi były bardzo zróżnicowane, bo co może nam się przydać w miejscu bez cywilizacji?

Później podzieliliśmy się na mniejsze grupy i rozpoczęliśmy warsztaty mydlane. Osoby, które już wcześniej robiły samodzielnie mydło w bibliotece chętnie pomagały tym, dla których była to nowość. Współpraca dobrze się układała, więc szybko i sprawnie powstały piękne prace, które zręcznie zapakowaliśmy.

Kolejnym etapem wspólnej zabawy była projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”Czytelnia zamieniła się w kino pełne przysmaków: czipsów, ciastek, soków i lodów. Dobrze znani wszystkim młodym czytelnikom detektywi dostarczyli nam wielu wrażeń.

Ostatnią część tej nocy wypełniło nam rozwiązywanie zagadek. Za poprawną odpowiedź można było otrzymać coś słodkiego. Mistrzowie tej gry opuszczali bibliotekę z wieloma cukierkami w dłoniach.

Tu kończy się ta niezwykła noc. Po więcej zaczarowanych pomysłów zapraszamy do biblioteki.

KG

Galeria zdjęć