Biblioteka w Przybysławicach gościła dziś dzieci z Przedszkola Fantazja” – Przedszkole Montessori w Bolechowicach z gminy Zabierzów. Nasi młodzi goście przybyli do nas, by przygotować prezenty dla rodziców z okazji ich święta.

Biblioteka w Przybysławicach gościła dziś dzieci z Przedszkola Fantazja” – Przedszkole Montessori w Bolechowicach z gminy Zabierzów. Nasi młodzi goście przybyli do nas, by przygotować prezenty dla rodziców z okazji ich święta.

Zajęcia rozpoczęliśmy od dokładnego zapoznania się z materiałami: foremkami, barwnikami, zapachami i różnymi blokami gliceryny. Przedszkolaki bardzo się zdziwiły, gdy zobaczyły jak duże mogą być kostki mydła i jak bardzo mogą się różnić zapachem i kolorem. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich sprzętów dzieci, z pomocą wychowawców, pokroiły kostki na mniejsze kawałki. Później do wybranych foremek dodaliśmy barwniki i zapachy oraz ciepłe, płynne mydło. Po zastygnięciu każda kostka została spakowana.

Po pracy należy się wszystkich chwila wytchnienia i przerwa na drugie śniadanie. Gdy reszta wykonanych przez przedszkolaki mydełek stygła, wybraliśmy się na zwiedzanie biblioteki. Dzieci zaglądały we wszystkie zakamarki i oglądały książki na półkach. Bardzo spodobała im się czytelnia dla dzieci, w której znalazły różne zabawki.

 

Wszystko co dobre szybko się kończy, również nasze zajęcia. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie.

KG

Galeria zdjęć