Tradycyjnym już kolorowym korowodem bajkowych bohaterów węgrzecka książnica zamknęła świętowanie XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podobnie jak w latach poprzednich, w zorganizowanej 16 maja imprezie licznie wzięły udział dzieci z lokalnych placówek przedszkolnych – tym razem ulicami naszej miejscowości przemaszerowały maluchy z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach oraz z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród”.

 

 

Było barwnie, gwarnie i wesoło. Przybyłe tłumnie przedszkolaki, przebrane w fantazyjne kostiumy swoich ulubionych postaci, z ochotą pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Wśród dziewczynek królowały księżniczki, baletnice czy dobre wróżki. Była Królewna Śnieżka, i Czerwony Kapturek, i Kopciuszek. Chłopcy zdecydowali się na stroje superbohaterów z popularnych komiksów i kreskówek: odwiedzili nas Spiderman, Batman, Supermen, do tego Zorro i Darth Vader. W tłumie dało się także wypatrzyć strażaków, rajdowców, piratów oraz rycerzy. Były smerfy, smoki, elfy…

Najmłodsi uczestnicy wtorkowego spotkania zdecydowali się z kolei wcielić w przedstawicieli fauny. Stąd obecność sporej grupy biedronek, motylków, kaczuszek, owieczek, kotków, a nawet tygryska i koziołka.

Nawet niektóre wychowawczynie, wczuwając się w klimat naszego korowodu, postanowiły wystąpić w przebraniu. Dzieciom towarzyszyły zatem m.in. Pani Kot, Chinka, Myszka Miki oraz Pippi Pończoszanka.

Sam pochód poprzedziło otwarcie wrót do „Zaczarowanego Skarbca Wiedzy” – bibliotekarka wręczyła przedszkolakom magiczny klucz, a te musiały trzykrotnie wypowiedzieć głośno zaklęcie: Sezamie otwórz się!.

Za drzwiami biblioteki czekały już na małych czytelników prawdziwe dziwy. Ich oczom ukazały się wyeksponowane na specjalnej wystawie dziecięce książeczki. Kusiły ślicznymi, kolorowymi okładkami i zachęcały, by zagłębić się w niezwykły świat bajek, baśni i legend.

Po obejrzeniu wystawy, pod opieką nauczycieli i pracowników biblioteki, dzieci wyruszyły w przemarsz. Śpiewając poznane na przedszkolnych zajęciach piosenki, maluchy raźno wędrowały dookoła naszej miejscowości. Nawet zmienna aura nie popsuła nikomu humoru. Również mijającym nas przechodniom na widok bajkowej parady jaśniały twarze w uśmiechu.

Już czekamy na kolejne spotkanie w baśniowej krainie za rok!

NJ

Galeria zdjęć