Już po raz ósmy filia w Przybysławicach zorganizowała Noc w Bibliotece. Grupa 21 śmiałków w różnym wieku spędziła noc z piątku 12 na sobotę 13 maja w murach naszej książnicy. Po raz kolejny biblioteka stała się miejscem niezapomnianych przygód z książką w tle.


Na początek dobrze jest się poznać. Część uczestników to prawdziwi weterani i z dumą opowiadali, że to ich kolejna, czwarta lub nawet piąta Noc w naszej bibliotece. Gdy wszyscy się przedstawili, przyszedł czas na odrobinę ruchu. Makarena, szalona żaba i czekolada to tańce, które wszyscy znamy. Po solidnej porcji muzyki zaczęły się warsztaty. Dzieci pod okiem opiekunów przystąpiły do wykonywania świec. Zadanie wcale nie było łatwe. Parafina nie zawsze równomiernie zastyga, należy pamiętać, by zrobić otwór na knot. Wspólny wysiłek jednak się opłacił.


Po tak ciężkiej pracy przyszła pora na pyszne i chrupiące zapiekanki. Oczywiście nie zabrakło i deseru – lodów w różnych smakach z bitą śmietaną, polewą i innymi dodatkami. Gdy wszyscy zjedli i wypili przyszedł czas na karaoke. Były piosenki nowe i te, które można śmiało nazwać klasykami, zagraniczne i polskie. Pomysłów na niezwykłe wykonania nie brakło.


Przed snem dzieci wysłuchały fragmentów książki Marcina Szczygielskiego Czarownica piętro niżej i zmęczone zasnęły. Ranek nadszedł niespodziewanie wyrywając zaspanych uczestników niezwykłej nocy z objęć snu. Z ociąganiem wszyscy przemyli zaspane twarze i zjedli śniadanie.


Ostatnim etapem wspólnej zabawy było rozdanie dyplomów, pamiątkowe zdjęcia i sprzątanie. Tak kończy się kolejna Noc w Bibliotece w Przybysławicach. Zapraszamy na następne niezwykłe zajęcia!


KG

Galeria zdjęć