Od 1985 r. w dniu  8 maja  obchodzimy w Polsce Dzień Bibliotekarza. Jest to święto, które uwidacznia wszystkim, nie tylko czytelnikom, że biblioteka to miejsce niezwykłe. Rozpoczyna on Tydzień Bibliotek. Świętowanie czas zacząć!

Dziś przed południem Bibliotekę w Przybysławicach odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół w Korzkwi. Dzieci z klas 0 i 1 w pięknych strojach postaci z bajek pod opieką wychowawczyń przeszły w kolorowym korowodzie do biblioteki. Rozpoczęliśmy od przedstawiania się. Wśród uczniów były księżniczki, koty, królewicze, piraci i wiele innych postaci. Dzieci prezentowały przyniesione rekwizyty i opowiadały o bajkowych postaciach.

Później rozpoczęliśmy konkurs zagadek. Bardzo pomocna okazała się książka Ewy Skorek Księga zagadek. Dzieci z wielkim entuzjazmem udzielały odpowiedzi na każdą zagadkę. Nagrodami były słodkie cukierki.


Zajęcia w bibliotece nie mogą się również obejść bez tańca i śpiewu. Wszyscy razem bawiliśmy się do dobrze znanych i lubianych melodii: Kaczuszek, tańca belgijskiego, szalonej żaby i wielu innych.

Było to niezwykle wesołe i głośne świętowanie.


KG

Galeria zdjęć