W dniu 30 marca w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z grupy III z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyń Anny KurekMagdaleny Kurbiel wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych.

Biblioteka przystrojona akcentami wiosennymi i świątecznymi, stała się miejscem wspólnej zabawy w oczekiwaniu na wiosnę w pełnym rozkwicie i wielkanocne święta. Zaczęliśmy od przeczytania opowiadań Zofii Poletyło pt. „Pisanka” i „Kurczak i śmigus-dyngus”. Zabawne opowiadania o kurczaku i jego przygodach w dniu śmigusa-dyngusa, oraz dumnej kurze, której jajko gospodyni zamieniła w piękną pisankę, bardzo się podobały. Były wstępem do rozmów o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych. A kiedy przyszła pora na prace plastyczne, w ruch poszły kolorowe kredki i maluchy wyczarowały piękne, barwne motywy świąteczne z kurczaczkiem i zajączkiem. Wszystkie prace wyeksponowano w bibliotece.


Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki i oglądały kolorowe książeczki. Obdarowane słodkim lizaczkiem i zakładkami do książek, podziękowały za spotkanie i zapowiedziały kolejną wizytę w bibliotece. Zapraszamy.

AG.

Galeria zdjęć