Ferie zimowe to idealna pora, aby nie tylko odpocząć od szkolnych czy przedszkolnych obowiązków, ale także okazja, żeby spędzić czas w ciekawy sposób. Dla dzieci, które kochają rysować i malować, w sobotnie przedpołudnie 4 lutego, zielonecka książnica przygotowała nietypowe zajęcia plastyczne – w holu biblioteki odbyły się warsztaty dekorowania koszulek pastelami do tkanin.

W trakcie warsztatów mali artyści mieli okazję samodzielnie zaprojektować, a potem wykonać grafiki, którymi przyozdobili przyniesione ze sobą T-shirty. Przy użyciu kolorowych pasteli i flamastrów oraz czarnych markerów, na bawełnianych białych podkoszulkach, wyczarowano niepowtarzalne wielobarwne wzory.

Maluchy korzystały zarówno z gotowych szablonów – królowały postacie z dziecięcych animacji, filmów i seriali telewizyjnych (m.in. z „Krainy Lodu”, „Zwierzogrodu”, „Pokemonów”, „Dora poznaje świat”) – jak i popuszczając wodze fantazji, tworzyły oryginalne autorskie rysunki.

Aby utrwalić powstałe obrazki, gotowe aplikacje zostały na miejscu zaprasowane gorącym żelazkiem. Dzięki temu nietuzinkową garderobą będzie się można cieszyć bardzo długo, nawet po kilkukrotnym praniu koszulek.

Sobotnie zajęcia poprowadziły uczestniczki Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych, panie Bernadeta Walczak i Anna Nowakowska-Kaczmarczyk, którym bardzo dziękujemy za możliwość realizacji tak pomysłowego przedsięwzięcia.

NJ

Fotorelacja z warsztatów dostępna tutaj.