17 listopada br. w bibliotece odbyła się w niesamowita lekcja historii. Uczniowie szkoły podstawowej wysłuchali ciekawej opowieści pana Romana Haila. Dzieci zwiedziły również dwie wystawy, które znajdują się w bibliotece a mianowicie "Nasze pasje" oraz wystawę "Na ścieżkach niepodległości".

Dnia 17 października 2011 w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach. Lekcję dotyczącą działalności Biblioteki poprowadził pracownik instytucji - Ewelina Cybula.

Licznie przybyli czwartoklasiści zapoznali się ze strukturą Biblioteki, jej zadaniami, organizacją i funkcjonowaniem. Uczestnikom, zachęconym do korzystania z Biblioteki, pani bibliotekarka założyła karty czytelnicze i wskazała wartościowe książki, dostosowane do wieku słuchaczy.

Uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli wystawy znajdujące się w Bibliotece. Pierwszą z nich była wystawa poświęcona niedawnym obchodom Święta Niepodległości. Zwiedzający z zainteresowaniem oglądali dokumenty, zdjęcia i przedmioty z tamtego okresu. Kolejna ekspozycja to wystawa prac Podgórskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Wszelkich. Szczególne zainteresowanie wzbudziły własnoręcznie robione wachlarze i batiki.

Drugą część lekcji bibliotecznej poprowadził zaproszony przez Bibliotekę gość - Pan Roman Heil. Opowiadał uczniom o swoim ojcu – Edwardzie Heilu, komendancie krakowskich Szarych Szeregów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawych historii z życia harcerza.

Przeprowadzona lekcja biblioteczna bardzo podobała się zebranym, którzy zadeklarowali chęć powrotu do Biblioteki.

Zwiń wszystko

Rozwiń wszystko

W nowym oknie

Spotkanie zakończyło się na założeniu kart czytelnika i wypożyczeniu wielu interesujących książek.