W dniu 10 listopada bibliotekę odwiedziły sześciolatki wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Wójcik z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Spotkanie poświęcone było nauce patriotyzmu. Na początku pani odczytała legendę dotyczącą powstania państwa polskiego, dzieci zapoznały się z ważnymi pojęciami, takimi jak: Ojczyzna, stolica, Symbole Narodowe, wysłuchały również Hymnu Narodowego i dowiedziały się jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania.

Ważne dla przedszkolaków było spostrzeżenie, że możemy i powinniśmy być patriotami w naszych „małych ojczyznach”-Węgrzcach, Bibicach, Boleniu – poprzez staranną naukę ojczystego języka, szacunek dla innych, niezaśmiecanie  obszarów zielonych i ulic. Podczas zajęć dzieci utrwaliły zdobytą wcześniej wiedzę. Pięknie pokolorowały flagę oraz godło Polski i starały się w miarę swoich  możliwości napisać wyraz „Polska”.

W związku ze Świętem Niepodległości przypadającym na 11 listopada poprowadziliśmy mały „Marsz Niepodległości” podczas, którego dzieci wsłuchując się w pieśń legionów „My pierwsza Brygada” a także „Jak długo na Wawelu” , przemaszerowały z biało-czerwonymi chorągiewkami do naszej biblioteki.
Zajęcia zakończyliśmy zagadkami z dzisiejszego spotkania.

M.C.