W czwartek biblioteka zawitała do dzieci z przedszkola „Uniwersytet Malucha” – Przedszkole Montessori w Zielonkach. Ponieważ na początku listopada świętujemy 62. rocznicę powstania biblioteki tematem przewodnim były urodziny. Po przywitaniu rozpoczęliśmy czytanie książki Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent”.

Bohaterem bajki była myszka Tupcio, która czekała na swoje piąte urodziny i wymarzony prezent. Rodzice nie chcieli mu zdradzić tajemnicy, co dostanie. Kiedy upatrzony przez Tupcia rower zniknął z wystawy sklepowej, pomyślał on, że kupił go ktoś inny i było mu bardzo smutno. Na szczęście książeczka miała dobre zakończenie i mysi bohater dostał wymarzony rowerek.

Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki zasiadły do stolików, by pokolorować malowanki z tortem. Młodzi artyści poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Na koniec wspólnego spotkania odbyła się krótka zabawa ruchowa z balonikami. Było też gromkie 100 lat i słodki poczęstunek oraz zapewnienie, że do kolejnej wizyty dojdzie już niebawem.

KM