W dniu 25 października do Biblioteki Publicznej w Węgrzcach w ramach zajęć świetlicowych przybyli uczniowie klasy II c oraz II g Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Bibicach. Dzieci pod opieką nauczycieli – Pań Anny Bieliszczuk, Anety Kubik oraz Iwony Puto aktywnie uczestniczyły w zajęciach literacko-plastycznych.

Na uczniów czekał pięknie przystrojony stół, pełen jesiennych kolorowych liści oraz kosz kasztanów, żołędziami i szyszek. Na wstępie bibliotekarka zapoznała dzieci z biblioteką: wytłumaczyła czym biblioteka publiczna różni się od biblioteki szkolnej, opowiedziała o księgozbiorze dla najmłodszych, udzieliła wskazówek w jaki sposób dzieci mogą zapisać się do biblioteki, by móc korzystać z jej księgozbioru, oraz zachęciła do jej odwiedzania wraz z najbliższymi.
Po części wprowadzającej dzieci rozmawiały o jesieni - co było głównym tematem spotkania. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat tego, z czym kojarzy się jesień, jakie są jej oznaki oraz charakterystyczne cechy dla tej pory roku. Następnie dzieci wysłuchały wierszy o tematyce jesiennej m. in. „Jesień”– Natalii Usenko, „Jesień u fryzjera” – Danuty Gellnerowej, „Wszystko leci…”– Marii Kownackiej. Oglądały albumy i książki z ilustracjami na których uchwycono piękno tej pory roku.

W następnej części spotkania uczniowie przystąpili do wykonywania ludzików i stworków z przygotowanych kasztanów, żołędzi i liści. Uczniowie bardzo kreatywnie i twórczo podeszli do wykonania swej indywidualnej pracy, czego owocem były piękne, wymyślne kasztanowe postacie. Pełne emocji i wrażeń spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

IP., AG.