Piąty miesiąc roku niesie ze sobą wiele ważnych dla Polaków rocznic. Aby opowiedzieć dzieciom o najważniejszych wydarzeniach w historii naszego kraju, 12 maja przybysławicka bibliotekarka złożyła wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Nutki” w Trojanowicach.

Związek z historią, kulturą, tradycjami jest bardzo ważny dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Dlatego czwartkowe spotkanie nawiązywało do 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Święta Flagi Narodowej.

Podczas zajęć przedszkolaki poznały polską legendę – O smoku wawelskim. Z dużym zaciekawieniem wysłuchały opowieści o groźnym smoku, który żył pod Wawelem, o królu Kraku i jego pięknej córce oraz o dzielnym szewczyku, który uratował całe miasto przed niebezpiecznym potworem…

Zainspirowane legendą dzieci, z radością kolorowały ilustracje przedstawiające smoka oraz zamek.

Przedszkolaki zapoznały się z pojęciami takimi jak: ojczyzna, patriotyzm, godło i hymn narodowy.

Podczas spotkania dzieci otrzymały od bibliotekarki flagi oraz nalepki.

Spotkanie zwieńczyły pamiątkowe fotografie oraz słodka nagroda.

Kolejne zajęcia za miesiąc.

ŻK