W ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” do której przyłączyła się również nasza biblioteka, grupa pięciolatków wysłuchała niezwykle ciekawego  opowiadania „Walizka Pana Hanumana.

Książeczka opowiada historię Darii, która podczas długiego deszczowego dnia, znalazła walizkę zagubioną przez przejeżdżający cyrk. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że w walizce znajdowały się zaklęcia, po których za oknem zamiast zwykłego deszczu padał deszcz z galarety, a nos koleżanki Darii zamienił się w Kabanos. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Czary odwrócił kolega Adrian, a walizkę dzieci zapakowały i odesłały kurierem do właściciela.

Historia bardzo spodobała się dzieciom, wysłuchały jej z niezwykłą uwagą. Stała się ona również pretekstem do rozmowy na temat: Co robią dzieci w domu kiedy pada deszcz. Na zakończenie tak miłego spotkania, dzieci otrzymały małe upominki składające się z kolorowych naklejek i zakładek do książek.

Kolejne spotkanie z cyklu „Czytam sobie w bibliotece” już niebawem.

S.B-Ch.