Rozpoczęła się – organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie – akcja zbierania książek (nowych i używanych), w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. W dniach 23-24 kwietnia 2013 r. Województwo Małopolskie zorganizuje MDK „Książka i Róża” już po raz dwunasty.

Lektury szkolne,książki młodzieżowe, poradniki i przewodniki zostaną przekazane do kilku małopolskich domów dziecka oraz Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu, a literatura polska do nowo powstającej biblioteki polskiej w Wielkiej Brytanii oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego – Galerii Książki w Oświęcimiu. Pozostałe książki w dniach 23-24 kwietnia zostaną umieszczone w specjalnych strefach uwolnionej książki – na „Etno-ławeczkach” znajdujących się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. Będzie tam można poczytać, przekazać innym przeczytane książki, wymienić się książkami czy zabrać wybraną książkę do domu.

Wszystkie osoby, które zechcą wesprzeć akcję, prosimy o przynoszenie książek i pozostawienie ich w specjalnie oznaczonych punktach w terminie od 11 marca do 20 kwietnia 2013 r.

Więcej informacji o punktach, w których można pozostawić książki na stronie: www.ksiazkairoza.pl/