plakat z okazji 19 Tygodnia Bibliotek

W dniach od 8 do 15 maja już po raz 19. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, który ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz zainteresowanie książką. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: „Świat w jednym miejscu”. W tych dniach nasze biblioteki również przygotowały dla czytelników wiele atrakcji. Polecamy śledzenie naszych Facebooków oraz strony internetowej.

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH

9-14.05 - Wielka Majowa Abolicja Książkowa

9-14.05 -  codziennie w bibliotece prezentujemy książki związane z innym kontynentem.

9.05 – spotkanie autorskie z p. Elżbietą Wasiuczyńską – Łątkowską w Szkole Podstawowej w Zielonkach (w ramach DKK)

11.05„Bajek czytanie na żądanie” – bibliotekarz czyta na głos wybrane przez dzieci książki.

12.05„Zielonecka książnica – uczniów ulubienica” – na uczniów odwiedzających naszą placówkę będą czekać w tym dniu piękne zakładki do książek.

13.05„Jeśli dziś piątek, to jesteśmy w bibliotece” – co 10 osoba odwiedzająca bibliotekę w tym dniu otrzyma książkowy upominek.

14.05 - „Nic odkrywczego” - wymiana książek pomiędzy czytelnikami, można przynieść max  5 swoich książek, wydanych po 2000 r. 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH – FILIA W PRZYBYSŁAWICACH

9-13.05 - Wielka Majowa Abolicja Książkowa;

10.05 - spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Wasiuczyńską - Łątkowską w Szkole Podstawowej w Przybysławicach;

11.05Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki;

11.05Warsztaty plastyczne – „Papierowa kraina”;

13.05 - Wieczór w bibliotece – „Spotkanie na ulicy Pokątnej” – w świecie czarodziejów z popularnej serii książek o Harrym Potterze. W programie: warsztaty plastyczne, łakocie ze świata czarodziejów i magiczny seans filmowy;

- wizyta dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przybysławicach w bibliotece i lekcje biblioteczne.

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH – FILIA W WĘGRZCACH

9.05 Imieniny Wyspiańskiego – przemarsz mieszkańców Węgrzc ubranych w stroje krakowskie spod budynku biblioteki pod obelisk upamiętniający pobyt Stanisława Wyspiańskiego w Węgrzcach w latach 1906-1907.

11.05 Spotkanie autorskie z ilustratorką dziecięcą Elżbietą Wasiuczyńską-Łątkowską – spotkanie warsztatowe skupione wokół serii Wojciecha Widłaka o Panu Kuleczce, kierowane do uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach.

11.05 Spotkanie DKK dla czytelników dorosłych – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla grupy osób aktywnych zawodowo. Dyskusja będzie dotyczyła zbioru opowiadań „Przyjaciółka z młodości” pióra kanadyjskiej pisarki Alice Munro, laureatki literackiej nagrody Nobla za 2013 rok.

12.05 Wykład „Stanisław Wyspiański: życie, dramat, Węgrzce” – prelekcja poświęcona twórczości Artysty, ze szczególnym uwzględnieniem jego węgrzeckiego okresu życia. Wykład wygłosi dr hab. prof. UP Marek Pieniążek. Wydarzeniu będzie towarzyszyć program artystyczny w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. im. Krzysztofa Komedy w Bibicach oraz wychowanków Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” w Węgrzcach.

13.05 Zajęcia biblioteczne pn. „Z historii książki i druku…” – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci przedszkolnych połączone z lekturą książki o książkach, czyli pozycji autorstwa Nikoli Kucharskiej, Katarzyny Piętki i Joanny Kończak „Jak to działa? Książki”, kierowane do grupy przedszkolnej „Pszczółki” z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” w Węgrzcach.

13.05 Spotkanie DKK Przedszkolak – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci przedszkolnych, kierowane do grupy przedszkolnej „Motylki” z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” w Węgrzcach.

13.05 Warsztaty mixmediowe pn. „Książka-skarbonka” – kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci młodzieży, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość ozdobienia technikami mieszanymi spersonalizowanej skarbonki w kształcie książki.

14.05Biblioteczna Sobota – spotkanie okołoksiążkowe obejmujące warsztaty plastyczne pn. „Świat czarów i magii” (wykonamy shadowbox inspirowany serią o małym czarodzieju Harrym Potterze) i specjalną odsłonę w bezgotówkowej Wiosennej Wymiany Książkowej.

9-13.05 - Wielka Majowa Abolicja Książkowa.

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH – KULTUROTEKA BIBICE

09 - 13.05 - Wielka Majowa Abolicja Książkowa.

09.05  - Zajęcia biblioteczne w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach. Kl. 2B weźmie udział w lekcji o historii książki - "Od książki rękopiśmiennej – do książki elektronicznej".

12.05 - Spotkanie DKK Przedszkolak - Samorządowe Przedszkole w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Gr V. Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci wysłuchają książki -"Basia i biblioteka" autorstwa Zofii Staneckiej.

11.05 - Warsztaty Artystyczne - zakładka do książki.

13.05 - W Kulturotece - "Dzień z Krzyżówką" - każdy czytelnik , który wypożyczy chociaż jedną książkę i rozwiąże tematyczną krzyżówkę otrzyma słodką niespodziankę.

-  wizyta dzieci z grupy III, V i VII z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach w Kulturotece i lekcje biblioteczne - "Poznaj bibliotekę i pracę bibliotekarza".