plakat informacyjny na temat wydażenia - „EKO-Dzień Mieszkańca” Gminy Zielonki 2022 z BP Węgrzce

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na III edycję imprezy plenerowej „EKO-Dzień Mieszkańca” organizowanej przez Stowarzyszenie Koalicja dla Gminy Zielonki, która odbędzie się w sobotę 23 kwietnia na stadionie klubu sportowego TS Węgrzce, początek o godz. 13:00.

Węgrzecka książnica zaplanowała dla uczestników pikniku następujące eko-atrakcje:

  • specjalna odsłona zorganizowanej bezgotówkowej Wiosennej Wymiany Książkowej pod hasłem „Podaruj Książce Drugie Życie” – wymieniamy książki wydane w języku polskim po 2000 roku w stosunku 1:1, z uwzględnieniem głównie beletrystyki, a każdy uczestnik może przynieść ze sobą maksymalnie 10 pozycji w dobrym stanie;
  • familijne upcyklingowe warsztaty artystyczne „Nie wyrzucaj – coś z niczego” – ozdabiamy techniką MixMedia szklane zużyte słoiki, pojemniki czy butelki.

Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

 plakat informacyjny na temat wymiany książkowej, w tle plakatu zdjęcie książki

Eko-Wymiana Książkowa 2022 w Węgrzcach

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza na specjalną odsłonę zorganizowanej bezgotówkowej Wymiany Książkowej pod hasłem „Podaruj Książce Drugie Życie”, która odbędzie się podczas imprezy plenerowej „Eko-Dzień Mieszkańca” w Węgrzcach.

Na wszystkich zainteresowanych odświeżeniem zawartości domowej biblioteczki, czytelników oraz sympatyków placówek bibliotecznych w gminie Zielonki, czekamy w miejscu pikniku w sobotę 23 kwietnia od godz. 13:00.

ZASADY UDZIAŁU W EKO-WYMIANIE KSIĄŻKOWEJ 2022:

  1. Przynosimy ze sobą minimum 1, a maksymalnie 10 książek w dobrym stanie.
  2. Wymieniamy książki wydane po 2000 roku w stosunku 1:1.
  3. Wymieniamy wyłącznie książki w języku polskim, z uwzględnieniem przede wszystkim beletrystyki.
  4. Nie wymieniamy: podręczników szkolnych i akademickich, opracowań lektur szkolnych, słowników, broszur i dodatków do gazet, poradników, instrukcji obsługi, atlasów, materiałów z konferencji naukowych i innych nieaktualnych tytułów.
  5. Literaturę dziecięcą (bajki, baśnie, wierszyki) wymieniamy tylko na inne książeczki dla dzieci.