Plakat informacyjny utrzymany w tonacji czerwieni, przedstawia rozsuniętą kurtynę w środku obrazek dziewczynki w lesie z koszykami w dłoniach, plakat dotyczy Gminnego Konkursu Recytatorskiego, Teatr jednego aktora - w świecie Marii Konopnickiej

W związku z przypadającą w 2022 roku 180. rocznicą urodzin polskiej pisarki Marii Konopnickiej oraz uhonorowaniem autorki przez Sejm RP tytułem Patrona tego roku, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach wraz z Biblioteką Publiczną w Zielonkach zapraszają uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Zielonki udziału w konkursie recytatorskim „Teatr Jednego Aktora – w świecie Marii Konopnickiej”.

Konkurs przebiega dwuetapowo. Etap pierwszy trwa od 21 lutego do 11 marca 2022 r. i polega na przesłaniu nagrania występu dziecka prezentującego dowolny utwór poetycki Marii Konopnickiej (wraz z Kartą Zgłoszeniową) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Finał konkursu w formie występu na żywo przed powołaną komisją konkursową odbędzie się w poniedziałek 28 marca w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach.

Patronat honorowy nad konkursem objął Teatr Groteska w Krakowie.

Więcej informacji na temat konkursu udziela się drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną: 12 445 95 85 wew. 231 (biblioteka szkolna).

 

Regulamin_Gminnego_Konkursu_Recytatorskiego_Teatr_Jednego_Aktora__w_wiecie_Marii_Konopnickiej.pdf